RECENZIA: Produkty Yves Rocher
V tomto článku som si pre vás pripravila recenziu na produkty značky Yves Rocher. Poslednú dobu som si túto značku veľmi obľúbila hlavne preto, že vyrába poctivú prírodnú kozmetiku a dbá na životné prostredie. Značka vznikla v roku 1959 vo francúzskej dedine La Gacilly. Po smrti zakladateľa prebral firmu jeho vnuk, ktorý šíril odkaz starého otca o dôležitosti rastlín pre človeka. Yves Rocher kladie dôraz aj na rešpekt k ženám a ich prirodzenú krásu. Zakladateľ bol presvedčený, že každá žena je jedinečná a zaujímal sa o ich individuálne potreby a potreby ich pokožky. Dnes má už táto firma pobočky po celom svete a rovnako ako mnoho žien, aj ja som podľahla rozmanitosti ich produktov.

In this article I have prepared a review for Yves Rocher products. I've been loving the brand this brand lately, mainly because it produces faithful natural cosmetics and cares for the environment. The brand was created in 1959 in the French village La Gacilly. After the founder's death, the company was taken over by his grandson, who spread the grandfather's message to the importance of plants to human. Yves Rocher also emphasizes the respect for women and their natural beauty. The founder was convinced that every woman is unique and he was interested in their individual needs and the needs of their skin. Today, this company has branches around the whole world and, like many women, I have also fallen in love with diversity of its products. Hydrating Micellar Water 2 in 1

Micelárnu vodu od Yves Rocher používam už veľmi dlhú dobu a ostávam jej maximálne verná. Ako prvú som vyskúšala upokojujúcu micelárnu vodu pre citlivú pleť. Neskôr som si kúpila hydratačnú a odvtedy som ju nepustila z ruky. Hoci som bola spokojná aj s tou predtým, túto som si obľúbila viacej. Je určená pre normálnu a zmiešanú pleť, ktorú hydratuje a dodáva jej pocit sviežosti. Rýchlo sa vstrebe, pleť nedráždi, nevysušuje a ani ju nesťahuje. Je možné si s ňou pekne odlíčiť aj oči, ja ju však používam len na tvár, pričom ma stále účinne zbaví make-upu. Krásne vonia, ale nespôsobuje žiadne alergické reakcie. Tak ako všetky produkty od Yves Rocher, aj tento obsahuje veľké množstvo prírodných látok, konkrétne 88 % z celkového zloženia. Jedinou nevýhodou je pre mňa balenie, ktoré je síce možné zafixovať posunutím pumpičky do prava, ale pri cestovaní sa zvykne uvoľniť. Existuje však menšie, 200 ml balenie, ktoré nemá pumpičku a dá sa normálne zatvoriť. Keď si ju teda chcete zobrať na cesty, do kabelky alebo do inej tašky, toto balenie je určite praktickejšie a nezaberie veľa miesta. Aplikácia je jednoduchá, každé ráno a večer ju aplikujte na tvár a oči kozmetickými tampónmi. Jej cena je 9 €.

I've been using micellar water from Yves Rocher for a very long time and I remain very faithful to her. First, I tried soothing micellar water for sensitive skin. Later I bought a hydrating one and since then I haven't let it go of my hands. Although I was content with the one before, I love this one more. It is formulated for normal to combination skin that hydrates and gives it a feeling of freshness. It quickly absorbs, doesn't irritate or dry the skin. It's possible to remove makeup from eyes with it but I only use it on my face while still effectively removing make-up. It smells beautiful, but doesn't cause any allergic reactions. Like all Yves Rocher products, it also contains a large number of natural substances, namely 88% of the total composition. The only disadvantage for me is the packaging, which can be fixed by moving the pump to the right, but it becomes unusable while traveling. There is, however, a smaller, 200 ml package that doesn't have a pump and can be normally closed. So when you want to take it on a journey, in handbag or in another bag, this pack is definitely more practical and doesn't take much space. Application is simple, apply it every morning and evening on your face and eyes with cosmetic tampons. It costs about 9 €.


Stop Blemish Lotion 

Ďalším produktom starostlivosti o pleť bude krém Pure System Stop Blemish Lotion. Tento krém je určený pre problémovú pleť so sklonom k akné. Píše sa, že má 4 účinky v 1: redukuje tvorbu pupienkov a čiernych bodiek, zjemňuje štruktúru pleti, zmatňuje pleť až po dobu 8 hodín vďaka zloženiu obohatenému o výťažok zo šišiaka, ktorý má opravné účinky a napomáha regenerácii pleti a zmierňuje pozostatky akné. Ako prvé musím povedať, že na svete ešte nevymysleli produkt, ktorý by na moje akné zaberal. Vážne. Inak to nie je ani s tými krémom, o ktorom sa píše, že by mal zmierniť problematickú pleť a nepochybujem, že u niektorých ľudí to možno dokázal, no u mňa žiaľ nie. Ak však prehliadneme tento fakt, je to zatiaľ najlepší krém, ktorý som dosiaľ mala. Pleť zbytočne nezmasťuje, je ľahký a skutočne zmatňuje. Taktiež ma očarila jeho veľmi príjemná jemná vôňa. Vôbec nevyvoláva pocit, že mám na pleti masku a takisto pleť nevysušuje. S balením som tiež veľmi spokojná, dá sa pekne vopchať do tašky a nezaberie veľa miesta. Jeho cena je 8€, čo je dosť, ale myslím si, že vážne stojí za to a určite vám ho odporúčam. 

Another skin care product will be Pure System Stop Blemish Lotion. This cream is formulated for problem skin with a tendency to acne. It's said that it has 4 effects in 1: treats pimples and blackheads, refines skin texture, mattifies skin for 8 hours thanks to its formula, enriched with regulating Scutellaria and speeds skin healing. First of all, I have to say that the world has not yet invented a product that would cure my acne. Seriously. Otherwise, it's not  different either with this cream that is said to ease the problem skin and I have no doubt that it could help some peopole, but well.. not me.. But if we overlook this fact, it's the best cream I've ever had. It doesn't make the skin  unnecessarily oily, it's light and really mattifies. I was also surprised by his very nice fine smell. It doesn't make me feel like I have a mask on my skin and it doesn't dry out my skin. I am also very satisfied with the packaging, it can be put in a nice bag and doesn't take up much space. It costs 8€, which is a lot, but I think it's worth it and I definitely recommend it to you.


Intense shine shampoo

Šampón pre lesklé vlasy ma zaujal už na prvý pohľad svojím flakónom, ktorý má nielen nádherný dizajn, ale je aj recyklovateľný. Šampón obsahuje olej z bio nechtíka lekárskeho, ktorý dodáva vlasom lesk, no tiež nádherne vonia. 98% zloženia je prírodného pôvodu. Pre moje vlasy je naozaj skvelý, nevytvára lupiny, odstráni mastnotu. Rýchlo pení, takže nepotrebujete naniesť veľké množstvo, ľahko sa oplachuje a vlasy sa dajú pekne rozčesať aj bez použitia balzamu. Osobne tomuto šampónu nemám čo vytknúť. Jeho cena sa pohybuje okolo 4€.

Shampoo for shiny hair has caught me at first sight with the flacon, which has not only a wonderful design but is also recyclable. The shampoo contains organic marigold oil, which gives shine to the hair, but also beautiful smells. It contains more than 98% ingredients from natural origin. For my hair it is really great, it doesn't create dandruff, it removes grease. Fast-pouring, so you don't need to apply large amounts, rinse easily and you can comfortably part hair even without the use of balsam. Personally, I have nothing wrong to say about this shampoo. It costs about 4€.Comments

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Yves Rocher milujem! Sada PureSystem mi s pleťou veľmi pomohla, ich šampóny sú dokonalé.. akurát s micelárkou som si veľmi nesadla, jej odličovacie schopnosti mi prídu slabé :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslela som si, že niekomu pomôže, no ako som povedala, moja pleť je akási tvrdohlavá :-D

   Delete

Post a Comment