July favourites

  Bolo ráno a ja som sa zobudila u svojej kamarátky, pretože sme si spravili malú prespávačku, keď som sa pozrela na mobil, v ktorom svietil dátum 1. augusta. Vôbec som si neuvedomila, že už je august! Veď len prednedávnom sme dostávali vysvedčenia a už máme polovicu prázdnin za sebou.

Ako som sa v šoku pozerala na telefón uvedomila som si, že musím napísať tento článok, no vôbec som netušila o čom budem písať. Keď som však prišla domov, rýchlo som sa presvedčila o tom, že je tu zopár vecí, ktoré som naozaj často a rada používala tento mesiac.

  It was morning when I woke up at my friend´s apartment beacuse we had a sleepover, when I looked at my phone when I saw a date August 1. I didn´t even realize it´s August! Only recently we received certificates and now we have half of the holiday season in a row. As I was in shock, staring at my phone I realized that I had to write this article, but I had no idea what I will write about. But when I got home, I quickly satisfied myself that there are a few things that I really like to use often this month.

Kniha "Zoznam všetkých želaní" / Book "The life list"

Táto kniha bola mojím každodenným spoločníkom na dovolenke v Grécku a čítala som ju non-stop! Možno preto som sa vrátila taká biela, hehe :-D Kniha je skvelá pre tých, ktorí majú chuť prečítať si niečo romantické, oddychové a vtipné. Príbeh je inšpiratívny a donúti vás zamyslieť sa nad vašimi snami a životnými cieľmi, ktoré ste si vždy chceli splniť.

Dej:  Brett Bohlingerová je šťastná žena – má skvelé miesto, útulný byt, neodolateľne pekného priateľa. Závideniahodný život! Ale iba dovtedy, kým jej nezomrie milovaná matka a nezanechá poslednú vôľu so zvláštnou podmienkou: ak chce Brett získať miliónové dedičstvo, musí splniť zoznam životných cieľov, ktorý napísala ako naivné štrnásťročné dievča. Brett v tom hlbokom žiali spočiatku nechápe, o čo jej matke išlo – jej detské sny sa ani trochu nepodobajú na ambície tridsaťštyriročnej ženy. Niektoré sa jej zdajú vyslovene nemožné. Napríklad, ako sa má zblížiť s otcom, ktorý zomrel pred siedmimi rokmi? Alebo byť úžasnou učiteľkou, keď si plánuje celkom inú kariéru? A čo si, dočerta, počne v centre Chicaga s koňom? Keď sa napokon Brett neochotne podujme plniť matkine želania a svoje dievčenské sny, zrazu pochopí, že niekedy sa dajú najkrajšie dary života nájsť na tých najnečakanejších miestach.

This book was my daily companion on holiday in Greece and I read it non-stop! Maybe that's why I came back so fair, hehe :-D Book is great for those who have a desire to read something romantic, leisure and funny. The story is inspiring and will force you to think about your dreams and life goals that you've always wanted to accomplish.

Story: Brett Bohlinger seems to have it all: a plum job, a spacious loft, an irresistibly handsome boyfriend. All in all, a charmed life. That is, until her beloved mother passes away, leaving behind a will with one big stipulation: In order to receive her inheritance, Brett must first complete the life list of goals she’d written when she was a naïve girl of fourteen. Grief-stricken, Brett can barely make sense of her mother’s decision—her childhood dreams don’t resemble her ambitions at age thirty-four in the slightest. Some seem impossible. How can she possibly have a relationship with a father who died seven years ago? Other goals (Be an awesome teacher!) would require her to reinvent her entire future. As Brett reluctantly embarks on a perplexing journey in search of her adolescent dreams, one thing becomes clear. Sometimes life’s sweetest gifts can be found in the most unexpected places.

Náušnice z H&M / Earrings from H&M

 Tieto náušnice absolútne Z-B-O-Ž-Ň-U-J-E-M ! Dajú sa nosiť asi ku všetkému! No dobre, nie k úplne všetkému, ale skutočne sa dajú skombinovať s rôznym druhom oblečenia. Majú neutrálne farby a jednoduchý štýl a hoci nenosím náušnice často tieto som na sebe mala naozaj veľakrát.

I absolutely A-D-O-R-E these earrings! They can be worn with everything! Well, not with absolutely everything but actually can be combined with different kinds of clothes. They have neutral colors and simple style, and although I don´t wear earrings often I have been wearing these really many times.
Palette 10 shades

 Aj keď nie som expertka v maľovaní očí, ale po použití paletky desiatich lisovaných očných stieňov od Gabriella Salvete sa cítim ako keby moje oči žiarili. Krásne zvýraznia môj pohľad a vydržia na očiach naozaj dlho. Paletky sú v dvoch odtieňoch: 01 ROSE a 02 NUDE. Ja osobne mám paletu 01 ROSE a farby v nej sú skutočne nádherné. Obsahuje jemné béžové a ružové odtiene až po temné zemité odtiene hnedej a fialovej v matnom a trblietavom prevedení.

 Although I´m not an expert in painting the eyes but after using the palette of ten molded eye shadow of Gabriella Salvete I feel like my eyes are shining. Beautifully highlighted my sight and last for a really long time.  Palettes are available in two shades: 01 ROSE and 02 NUDE. I personally have a palette 01 ROSE and in it are really beautiful colors.  Includes soft beige and pink shades to dark earthy shades of brown and purple in matte and glittering variates.

Beyonce heat wild orchid

Na narodeniny som dostala túto prekrásnu vôňu a v momente som si ju zamilovala. Táto vôňa je nesmierne ženská a vzbudzuje pocit sebavedomia. Je zvodná a elegantná plná nežných tónov Orchidey. Určite ju odporúčam každej dáme, ktorá sa chce cítiť skvele a príťažlivo.

Popis: Úvodné svieže tóny černíc, granátového jablka sa pozvoľna prelietavajú so sladkým kokosom.V srdci rozkvitajú nežné kvety ako sú magnólie, orchidea, zimolez. Túto nádhernú kvetinovú  esenciu uzatvára hrejivý nádych dreva, pižma a ambry.

I received this beautiful fragrance for my birthday and at the moment I fell in love with her. This fragrance is extremely feminine and inspires a sense of confidence. It is seductive and elegant full of gentle tones of orchids. I Definitely recommend it to all ladies who want to feel great and attractive.

Definition: The fragrance opens with a fruity trio of pomegranate, coconut water and boysenberry. A bold floral bouquet of butterfly orchid, blooming magnolia and honeysuckle is the heart. Blonde woods, skin musk and amber contribute to the overall impression of a sensual perfume.Vintage jar

Som si istá, že na svete nie je lepší pohár na leto ako tento. Možno to znie hlúpo, veď pohár je len pohár, ale ja sa vyžívam v takýchto veciach. Viete tie veci, ktoré vidíte všade na instagrame alebo tumblr a potom si hovoríte aké je to úžasné. Piť z tohto poháru je ako keby ste žili svoj vlastný malý americký sen, haha. A to nehovorím o tej úžasnej limonáde, ktorú nám mamina urobí každé ráno a už po hodine z nej neostane ani glg. V tom pohári totižto nielen chutí ale aj vyzerá skvele.

I'm sure on the world isn´t a better cup for summer then this one. It may sound silly, because you know the cup is just a cup, but I´m really crazy about things like this. You know those things that you see everywhere on Instagram or Tumblr and then you are like "It´s amazing!". Drink from this cup is like you live your own little American dream, haha. And I´m not even talking about the lemonade which makes our mum every morning and after hour there isn´t either a nip left. In that glass it not only taste delicious but also looks great.Müsli srdiečka / Muesli hearts

  Keď som prvýkrát ochutnala tieto Müsli srdiečka už som sa od nich nevedela odtrhnúť. Sú absolútne neodolateľné a ja som ich musela odniesť z môjho dohľadu aby som nezjedla obidva balíky naraz. Srdiečka sú v piatich príchutiach: banánové s kakaovými bôbmi, s brusnicami, s čokoládou a kokosom, s čokoládou, s papájou. Majú vysoký obsah vlákniny a obsahujú betaglukány, ktoré prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Takže, pokiaľ si chcete pozrieť večer film nemusíte hneď siahať po čipsoch ale vezmite si tieto zdravé müsli srddiečka, ktoré chutia fantasticky.

  When I first tasted these Muesli hearts, I couldn´t break away from them. They are absolutely irresistible, and I had to take them out of my sight so I didn´t eat two packages at once. Hearts are in five flavors: banana with cocoa beans, with cranberries, with chocolate and coconut, with chocolate, with papaya. They are high in fiber and contain beta-glucans, which helps to control the level of cholesterol. So if you want to watch a film in the evening don´t immediately reach for chips but just take these healthy muesli hearts that taste fantastic.

Comments

  1. Tá kniha sa mi páči, prečítala by som si ju, dej vyzerá zaujímavo. Takéto knihy s netradičnými podmienkami zo strany rodičov sú vždy skvelým námetom. A keďže je to kniha, vždy sa to dobre skončí. Tú paletku mám aj ja a asi som doposiaľ lepšiu nenašla. Farby sú perfektné, výrazné, sýte a dajú sa perfektne vzájomne kombinovať. Ja túto paletku milujem.
    Bianka

    ReplyDelete

Post a Comment